Užsieniečių įdarbinimas

Užsieniečių įdarbinimas
Užsieniečių įdarbinimas

Užsieniečiai (trečiųjų šalių piliečiai), kurie nori dirbti Lietuvoje, visų pirma turi gauti leidimą dirbti. t.y asmenys yra įpareigojami gauti gauti leidimus, kurie suteikia jiems tokią teisę (pabrėžtina Lietuvos Respublikos įstatymuose yra numatyta ir išimčių, kai tokio leidimo gauti nereikalaujama). Lietuvoje leidimus dirbti išduoda Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Mūsų teisinių paslaugų įmonė turi ilgametę patirtį užsieniečių įdarbinimo procese. Esame įdarbinę įvairių valstybių piliečius tame tarpe ir egzotinių – tolimųjų valstybių. Darbo birža įvertinusi tiek į darbo rinkos poreikius, tarptautinius įsipareigojimus, priima atitinkamus sprendimus ir išduoda leidimus dirbti. Pabrėžtina jog trečiųjų šalių piliečių įdarbinimas yra sudėtingesnis ir ilgesnis procesas, lyginant su Europos Sąjungos šalių piliečiais kuriems gauti leidimo dirbti Lietuvoje nereikia (tačiau ES piliečiams reikia gauti leidimą gyventi, nebent jie lieka Lietuvoje trumpesniam negu 3 mėnesių laikotarpiui). Todėl jeigu norite, jog įdarbinimo procesas vyktų sklandžiai, darbus patikėkite teisininkams.

Mūsų teisininkai:

  1. Konsultuoja tiek darbdavį tiek darbuotoją dėl leidimo dirbti išdavimo tvarkos proceso.
  2. Rengia visus reikalingus dokumentus kuriuos yra būtina ir privaloma pateikti dėl leidimo dirbti išdavimo atitinkamoms institucijoms.
  3. Atstovauja asmenis kompetentingose institucijose (Lietuvos darbo biržoje, ar Studijų kokybės vertinimo centre – asmeniui kilus problemų dėl išsilavinimo ar specialybės patvirtinančio diplomo (dokumentų) procese)
  4. Rengia darbo sutartis su užsienio šalių piliečiais pagal visus reikalavimus ir numatytus standartus. (nekonkuravimo, konfidencialumo sutarčių rengimas, specialiųjų sąlygų rengimas). Taip pat konsultuojame jau sudarytų darbo sutarčių nutraukimo, pakeitimo, tolimesnio vykdymo ar bendros atsakomybės klausimais.
  5. Ginčų kurie kyla tarp darbuotojo ir darbdavio šalinimas.